Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022

· Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą przekazane na wsparcie wykształcenia uboższej młodzieży z mniejszych miejscowości.

· W tym tygodniu czcimy w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego. We wtorek św. Łukasza, ewangelistę. W czwartek św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej. W środę o 18.00 na mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych. W sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy.

· Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś z racji III niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W najbliższą niedziele w Kościele rozpocznie się Tydzień misyjny. Do naszej parafii przybędzie Siostra misjonarka pracująca przez wiele lat w Boliwii, która opowie o swojej pracy w warunkach misyjnych. Jednocześnie przed kościołem będą pamiątki misyjne. Ofiara będzie przeznaczona na misje.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: +Luba Łotarewicz, +Ryszard Strózik, +Marek Sroczyński, +Daniel Szymczak, +Piotr Tumielewicz. Wieczny odpoczynek…

· Bóg zapłać za przekazane leki do Libanu.

· Czytajmy prasę katolicka.