Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022

· Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą przekazane na wsparcie wykształcenia uboższej młodzieży z mniejszych miejscowości.

· W tym tygodniu czcimy w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego. We wtorek św. Łukasza, ewangelistę. W czwartek św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej. W środę o 18.00 na mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych. W sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy.

· Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś z racji III niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W najbliższą niedziele w Kościele rozpocznie się Tydzień misyjny. Do naszej parafii przybędzie Siostra misjonarka pracująca przez wiele lat w Boliwii, która opowie o swojej pracy w warunkach misyjnych. Jednocześnie przed kościołem będą pamiątki misyjne. Ofiara będzie przeznaczona na misje.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: +Luba Łotarewicz, +Ryszard Strózik, +Marek Sroczyński, +Daniel Szymczak, +Piotr Tumielewicz. Wieczny odpoczynek…

· Bóg zapłać za przekazane leki do Libanu.

· Czytajmy prasę katolicka.