Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022

· Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą przekazane na wsparcie wykształcenia uboższej młodzieży z mniejszych miejscowości.

· W tym tygodniu czcimy w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego. We wtorek św. Łukasza, ewangelistę. W czwartek św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej. W środę o 18.00 na mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych. W sobotę św. Jana Pawła II, papieża.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy.

· Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś z racji III niedzieli miesiąca na potrzeby gospodarcze naszej parafii.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W najbliższą niedziele w Kościele rozpocznie się Tydzień misyjny. Do naszej parafii przybędzie Siostra misjonarka pracująca przez wiele lat w Boliwii, która opowie o swojej pracy w warunkach misyjnych. Jednocześnie przed kościołem będą pamiątki misyjne. Ofiara będzie przeznaczona na misje.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: +Luba Łotarewicz, +Ryszard Strózik, +Marek Sroczyński, +Daniel Szymczak, +Piotr Tumielewicz. Wieczny odpoczynek…

· Bóg zapłać za przekazane leki do Libanu.

· Czytajmy prasę katolicka.