Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

28 NIEDZIELA ZWYKŁA –9.10.2022

· Za tydzień XXII Dzień Papieski. Będziemy zbierać ofiary na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży.

· W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu w Arce Pana będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora kościoła.

· W środę o 18.00 na mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie, w intencji Ojczyzny i naszej parafii.

· Do niedzieli 16.10.2022 trwa zbiórka lekarstw do Libanu. Bóg zapłać wszystkim za przekazane leki kardiologiczne, onkologiczne i przeciwbólowe.

· W tym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp.+ Kazimiera Gurgul, +Maria Mikosz, +Marek Sroczyński, +Maria Kłosińska. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.