Liturgia Słowa

Ewangelia (J 3, 16-18)

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do Nikodema:

«Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

28 NIEDZIELA ZWYKŁA –9.10.2022

· Za tydzień XXII Dzień Papieski. Będziemy zbierać ofiary na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży.

· W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu w Arce Pana będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora kościoła.

· W środę o 18.00 na mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie, w intencji Ojczyzny i naszej parafii.

· Do niedzieli 16.10.2022 trwa zbiórka lekarstw do Libanu. Bóg zapłać wszystkim za przekazane leki kardiologiczne, onkologiczne i przeciwbólowe.

· W tym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp.+ Kazimiera Gurgul, +Maria Mikosz, +Marek Sroczyński, +Maria Kłosińska. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.