Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

28 NIEDZIELA ZWYKŁA –9.10.2022

· Za tydzień XXII Dzień Papieski. Będziemy zbierać ofiary na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży.

· W czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu w Arce Pana będzie ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. W sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, doktora kościoła.

· W środę o 18.00 na mszy św. kolejna katecheza dla dorosłych i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.

· W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie, w intencji Ojczyzny i naszej parafii.

· Do niedzieli 16.10.2022 trwa zbiórka lekarstw do Libanu. Bóg zapłać wszystkim za przekazane leki kardiologiczne, onkologiczne i przeciwbólowe.

· W tym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp.+ Kazimiera Gurgul, +Maria Mikosz, +Marek Sroczyński, +Maria Kłosińska. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.