Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023

  • Gościmy dziś wolontariuszy, którzy będą zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiary będą przekazane na wsparcie wykształcenia uboższej młodzieży z mniejszych miejscowości.
  • W liturgii wspominamy: W poniedziałek św. Jadwigę Śląską. We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego. W środę św. Łukasza, ewangelistę. W piątek św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w piątek o 19.00.
  • Nabożeństwo różańcowe jest w niedzielę o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do  modlitwy.
  • Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom. „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś z racji III niedzieli miesiąca na potrzeby naszej parafii.
  • Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji wypominanych zmarłych jest sprawowana msza św. w III piątek miesiąca o godz. 18.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili naszą wspólnotę: śp. +Maria Dudek, +Marianna Gądek, +Maria Bucka, +Józef Kopacz, +Maria Kędzior. Wieczny odpoczynek…