Żydzi prześladowali Jezusa, ponieważ uzdrowił w szabat.
Lecz Jezus im odpowiedział: «Ojciec mój działa aż do tej chwili i Ja działam».
Dlatego więc Żydzi tym bardziej usiłowali Go zabić, bo nie tylko nie zachowywał szabatu, ale nadto Boga nazywał swoim Ojcem, czyniąc się równym Bogu.
W odpowiedzi na to Jezus im mówił: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Syn nie może niczego czynić sam z siebie, jeśli nie widzi Ojca czyniącego. Albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni. Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje Mu to wszystko, co sam czyni, i jeszcze większe dzieła ukaże Mu, abyście się dziwili.
Albowiem jak Ojciec wskrzesza umarłych i ożywia, tak również i Syn ożywia tych, których chce. Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą. Jak Ojciec ma życie w sobie samym, tak również dał to Synowi: mieć życie w sobie. Dał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym.
Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, kiedy wszyscy, co są w grobach, usłyszą głos Jego: i ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie do życia; ci, którzy pełnili złe czyny – na zmartwychwstanie do potępienia.
Ja sam z siebie nic czynić nie mogę. Sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest sprawiedliwy; szukam bowiem nie własnej woli, lecz woli Tego, który Mnie posłał».
Dziś XX Dzień Papieski. Zbieramy ofiary na stypendia dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Część składki przekażemy na ten cel. Bóg zapłać za troskę i ofiarność.
W najbliższy wtorek 13 października będzie miał miejsce Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy tych, którzy brali udział w rekolekcjach internetowych oddanie33.plna mszę św. o godz. 18.00 do dokonania tego aktu w naszym kościele. Prosimy o podejście do zakrystii przed mszą św.
W piątek 16 października w rocznice wyboru kard.Karola Wojtyły na papieża rozpoczynamy na różańcu Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji ratowania życia nienarodzonych dzieci i pozytywnych rozstrzygnięć ustawodawczych. Zapraszamy do modlitwy także należących do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
W sobotę o 8.00 Msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.
Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy.
Z okazji Dnia Misyjnego w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar do puszek na wsparcie Misji Sióstr Służebniczek w Peru.
Dziękujemy parafianom za troskę o odpowiedzialność i bezpieczeństwo uczestników nabożeństw w naszym kościele. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o odpowiedniej odległości oraz dezynfekcji . Módlmy się o ustanie epidemii w Polsce i na całym świecie.
W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustwmetodą na wnuczka czy też policjanta, apelujemy do osób starszych, samotnych o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach telefonicznych z osobami obcymi, które zainteresowane są otrzymaniem od nas pieniędzy! Prosimy osoby młodeo informowanie starszych o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.
Czytajmy prasę katolicka.
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.