Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 5, 1-11)

Cudowny połów ryb i powołanie apostołów

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.

Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.

Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.

A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

27. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

· Dziś zamiast kazania będzie adoracja. W poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej, a w środę czcimy bł. Wincentego Kadłubka.
· W środę na mszy św. o 18.00 katecheza dla dorosłych. O 19.00 Krąg biblijny.
· Przypominamy, że Nabożeństwo Różańcowe jest o 17.15 w dni powszednie, a w niedzielę o 17.00. Zapraszamy do modlitwy.
· W sobotę o 8.00 spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 8.00 msza św. po niej spotkanie w sali na plebanii.
· Wspólnota modlitewna „NOWE SERCE” zaprasza na mszę św. o 18.00 w II sobotę miesiąca 12 października. Po mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciszy.
· W przyszłą niedziele Dzień Papieski. O godz. 11.30 poświecenie różańców dla kl. III.
· Przyjmujemy na wypominki całoroczne, jednorazowe, na mszę św. w Dzień Zaduszny.
· Osoby pragnące pogłębić swoją wiarę i poszerzyć wiedzę religijną zapraszamy na rozpoczynające się 19 października Studium Apostolstwa Świeckich. Zajęcia rozpoczynają się o 9.00 w kaplicy przy kościele MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września.
· Księża Pallotyni zapraszają na forum ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta +”. Będzie ono w sobotę w hali Wandy przy ul. Odmogile 1b. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
· Dziś przed kościołem można wesprzeć Hospicjum św. Łazarza. Bóg zapłać za dobre serce.
· Przypominamy, że 27.10.2019 będzie w naszej parafii Wizytacja kanoniczna , którą przeprowadzi ks. bp Janusz Mastalski. Szczegóły w przyszłą niedzielę. Prosimy o modlitwę w intencji owoców duchowych tego wydarzenia.
· Ks. Michał Kowalski składa serdeczne podziękowania za złożona przez parafian ofiarę na budowę kościoła w Woli Zachariaszowskiej.
· Czytajmy prasę katolicką.