Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 3, 1-12)

Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka izajasza, gdy mówi: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»

Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im:

«Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022

· Dziś zamiast kazania jest adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez wspólnotę Nowe serce.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy.

· We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

· Wspólnota „Nowe serce” zaprasza na otwarte dla wszystkich spotkanie w najbliższy wtorek
4 października. Msza święta o godz. 18.00 a po niej spotkanie z Pismem Świętym dla wszystkich chętnych w kościele. Serdecznie zapraszamy.

· W środę św. Faustyny. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę na mszy św. o godz. 18.00. O 19.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z kl. III SP z tereny naszej parafii pragnącymi iść do I Komunii w naszym kościele .

· W piątek NMP Różańcowej. W I piątek spowiedź w godz. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. O godz.19.00 w kościele pierwsze spotkanie z uczniami klas 8 przed bierzmowaniem.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Ponownie organizujemy zbiórkę leków dla jednego ze szpitali w Libanie, pozbawionego środków do leczenia pacjentów. Prosimy o leki, przede wszystkim przeciwbólowe, kardiologiczne oraz onkologiczne. Ważne, aby miały co najmniej datę ważności minimum do końca 2022 roku, jak również aby leki były w opakowaniach, oraz np. nie połowa w listku, ale cały. Termin zbiórki – do 16 października. Bliższe informacje u ks. Marcina.

· W ubiegłym tygodniu naszą wspólnotę opuściła śp. +Janina Szymczak. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.