Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022

· Dziś zamiast kazania jest adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez wspólnotę Nowe serce.

· Nabożeństwo różańcowe jest w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy.

· We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

· Wspólnota „Nowe serce” zaprasza na otwarte dla wszystkich spotkanie w najbliższy wtorek
4 października. Msza święta o godz. 18.00 a po niej spotkanie z Pismem Świętym dla wszystkich chętnych w kościele. Serdecznie zapraszamy.

· W środę św. Faustyny. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w środę na mszy św. o godz. 18.00. O 19.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z kl. III SP z tereny naszej parafii pragnącymi iść do I Komunii w naszym kościele .

· W piątek NMP Różańcowej. W I piątek spowiedź w godz. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. O godz.19.00 w kościele pierwsze spotkanie z uczniami klas 8 przed bierzmowaniem.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji zmarłych wypominanych jest sprawowana msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.

· Ponownie organizujemy zbiórkę leków dla jednego ze szpitali w Libanie, pozbawionego środków do leczenia pacjentów. Prosimy o leki, przede wszystkim przeciwbólowe, kardiologiczne oraz onkologiczne. Ważne, aby miały co najmniej datę ważności minimum do końca 2022 roku, jak również aby leki były w opakowaniach, oraz np. nie połowa w listku, ale cały. Termin zbiórki – do 16 października. Bliższe informacje u ks. Marcina.

· W ubiegłym tygodniu naszą wspólnotę opuściła śp. +Janina Szymczak. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.