Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

· We wtorek wspominamy w liturgii św. Wincentego a Paulo. W środę św. Wacława. W czwartek św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek św. Hieronima. W sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. Przypominamy że, w intencji wypominanych zmarłych w modlitwie niedzielnej jest sprawowana msza św. przez cały rok w III piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W sobotę I Nabożeństwo różańcowe o godz.17.15. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby się zapisać do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Modlitwa wspólnoty jest bardzo potrzebna i ważna. Spotkanie „Żywego Różańca” w najbliższą I sobotę o godz.8.00 na mszy św. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W każdą sobotę o 7.30 odmawiamy różaniec w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny, pokoju i nawrócenia w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

· Jeszcze w tym tygodniu trwają zapisy młodzieży z klasy VIII z naszej parafii na katechezy przed bierzmowaniem. Zapisy w kancelarii parafialnej.

· W I sobotęudajemy się do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kancelaria w I sobotę jest nieczynna.

· Czytajmy prasę katolicka.