Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

· We wtorek wspominamy w liturgii św. Wincentego a Paulo. W środę św. Wacława. W czwartek św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek św. Hieronima. W sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. Przypominamy że, w intencji wypominanych zmarłych w modlitwie niedzielnej jest sprawowana msza św. przez cały rok w III piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W sobotę I Nabożeństwo różańcowe o godz.17.15. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby się zapisać do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Modlitwa wspólnoty jest bardzo potrzebna i ważna. Spotkanie „Żywego Różańca” w najbliższą I sobotę o godz.8.00 na mszy św. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W każdą sobotę o 7.30 odmawiamy różaniec w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny, pokoju i nawrócenia w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

· Jeszcze w tym tygodniu trwają zapisy młodzieży z klasy VIII z naszej parafii na katechezy przed bierzmowaniem. Zapisy w kancelarii parafialnej.

· W I sobotęudajemy się do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kancelaria w I sobotę jest nieczynna.

· Czytajmy prasę katolicka.