Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 3, 1-12)

Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka izajasza, gdy mówi: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!»

Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im:

«Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

· We wtorek wspominamy w liturgii św. Wincentego a Paulo. W środę św. Wacława. W czwartek św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek św. Hieronima. W sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. Przypominamy że, w intencji wypominanych zmarłych w modlitwie niedzielnej jest sprawowana msza św. przez cały rok w III piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W sobotę I Nabożeństwo różańcowe o godz.17.15. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby się zapisać do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Modlitwa wspólnoty jest bardzo potrzebna i ważna. Spotkanie „Żywego Różańca” w najbliższą I sobotę o godz.8.00 na mszy św. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W każdą sobotę o 7.30 odmawiamy różaniec w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny, pokoju i nawrócenia w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

· Jeszcze w tym tygodniu trwają zapisy młodzieży z klasy VIII z naszej parafii na katechezy przed bierzmowaniem. Zapisy w kancelarii parafialnej.

· W I sobotęudajemy się do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kancelaria w I sobotę jest nieczynna.

· Czytajmy prasę katolicka.