Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

· We wtorek wspominamy w liturgii św. Wincentego a Paulo. W środę św. Wacława. W czwartek św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek św. Hieronima. W sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

· W środę o 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy.

· Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. Przypominamy że, w intencji wypominanych zmarłych w modlitwie niedzielnej jest sprawowana msza św. przez cały rok w III piątek miesiąca o godz. 18.00.

· W sobotę I Nabożeństwo różańcowe o godz.17.15. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby się zapisać do Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii. Modlitwa wspólnoty jest bardzo potrzebna i ważna. Spotkanie „Żywego Różańca” w najbliższą I sobotę o godz.8.00 na mszy św. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W każdą sobotę o 7.30 odmawiamy różaniec w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny, pokoju i nawrócenia w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

· Jeszcze w tym tygodniu trwają zapisy młodzieży z klasy VIII z naszej parafii na katechezy przed bierzmowaniem. Zapisy w kancelarii parafialnej.

· W I sobotęudajemy się do chorych z Najświętszym sakramentem. Zapisy chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kancelaria w I sobotę jest nieczynna.

· Czytajmy prasę katolicka.