Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023

 • Dziś zamiast kazania jest adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na Uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez wspólnotę Nowe serce.
 • Nabożeństwa różańcowe są w niedziele o 17.00, a w tygodniu o 17.15. Zachęcamy do modlitwy.
 • W poniedziałek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. W środę wspomnienie św. Franciszka
  z Asyżu. O 19.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi z kl. III szkoły podstawowej z naszej parafii, pragnącymi iść do I Komunii w naszym kościele. W czwartek św. Faustyny.
 • W I piątek spowiedź w godz. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30.
  O godz. 19.00 w kościele pierwsze spotkanie z uczniami z klas 8 przed bierzmowaniem.
 • W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej i I sobota. O godz. 8.00 Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych. W I piątek odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego, a w I sobotę chorych z pozostałych osiedli. Zapisy chorych w kancelarii lub zakrystii.
 • Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe oraz na mszę św. w Dzień Zaduszny. W intencji wypominanych zmarłych jest sprawowana Msza św. w 3 piątek miesiąca o godz. 18.00.
 • Zapraszamy do włączenia się do Diakonii Liturgicznej osoby, które chcą podejmować posługę m.in. Lektora Słowa Bożego podczas Liturgii. Zapisy w zakrystii.
 • W ubiegłym tygodniu naszą wspólnotę opuściła śp. +Genowefa Janda. Wieczny odpoczynek…
 • Czytajmy prasę katolicką.