Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017

Dzisiaj przypada dzień modlitw o trzeźwość Narodu. Zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo ekspiacyjne i błagalne przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

W środę o 18.00 na mszy św. katecheza dla dorosłych i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny. Spotkanie Rady Parafialnej także o 19.00.

W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny 28 września (czwartek) o godzinie 15.00 – katolicy na całym świeci modlą się o Miłosierdzie dla świata. Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza do wyjścia na ulice miast, miasteczek i wsi, by wspólnie odmówić Koronką do Miłosierdzia Bożego. Można się łączyć duchowo z innymi z każdego miejsca gdzie człowiek przebywa. W tym roku szczególnie modlimy się w intencji księży, o pokój na święcie i za rządzących w Polsce.  Wspólna modlitwa odbędzie się o 15.00 przy Pomniku Krzyża NowohuckiegoSpotkanie Caritas w czwartek o 18.30.

W piątek czcimy św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To dzień imienin ks. Michała Soczyńskiego, któremu życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w jego pracy w naszej parafii.

Przyjmujemy na wypominki roczne, miesięczne, a także na msze św. w Dzień Zaduszny i msze św. z osiedli naszej parafii.  Co miesiąc w III piątek jest odprawiana msza św. za zmarłych  wypominanych w naszym kościele.

Jeszcze w tym tygodniu są zapisy na katechezy dla bierzmowanych z klas III gimnazjum oraz dla młodzieży ze szkół średnich.

Na sobotę 30 września jest planowana pielgrzymka różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II.  Wyjazd o 8.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii po mszy św. lub kancelarii. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o 16.00.

Dziś przed kościołem można wesprzeć ofiarą Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób Upośledzonych.

Czytajmy prasę katolicką.