Liturgia Słowa

Ewangelia (J 1, 29-34)

Chrystus jest Barankiem, który gładzi grzech świata

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: „Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi».

Jan dał takie świadectwo: «Ujrzałem ducha, który zstępował z nieba jak gołębica i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: „Ten, nad którym ujrzysz ducha zstępującego i spoczywającego na Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym”. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018

  • Dziś przypada wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.
  • W środę o 18.00 na mszy św. katecheza dla dorosłych i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny.
  • W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, 28 września (piątek) o godzinie 15.00 katolicy na całym świecie modlą się o Miłosierdzie dla świata. Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza do wyjścia na ulice miast, miasteczek i wsi, by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można się łączyć duchowo z innymi z każdego miejsca, gdzie człowiek przebywa. W tym roku szczególnie modlimy się w intencji księży, o pokój na święcie i za młodzież w krajach misyjnych. Wspólna modlitwa odbędzie się o 15.00 przy Pomniku Krzyża Nowohuckiego.
  • W czwartek wspomnienie św. Wincentego Pallotiego, kapłana.
  • W sobotę czcimy św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • Przyjmujemy na wypominki roczne, miesięczne, a także na msze św. w Dzień Zaduszny. Co miesiąc w III piątek jest odprawiana msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele.
  • Jeszcze w tym tygodniu są zapisy na katechezy dla bierzmowanych z klas III gimnazjum i VIII klas S.P. oraz dla młodzieży ze szkół średnich.
  • Spotkanie Straży Honorowej NSPJ w sobotę o 16.00.
  • Wczoraj został poświęcony nowy konfesjonał przeznaczony szczególnie dla osób niedosłyszących.
  • Czytajmy prasę katolicką.