Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 9, 51-56)

Jezus przeciwny natychmiastowemu karaniu

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy dopełniały się dni wzięcia Jezusa z tego świata, postanowił udać się do Jeruzalem, i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i weszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by przygotować Mu pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jeruzalem.

Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: «Panie, czy chcesz, byśmy powiedzieli: Niech ogień spadnie z nieba i pochłonie ich?» Lecz On, odwróciwszy się, zgromił ich. I udali się do innego miasteczka.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

·       Dziś przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży. Część dzisiejszej składki będzie przeznaczona na Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży w naszej diecezji, w dekanacie i w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. Bardzo dziękujemy za wszelkie wpłaty na konto parafialne i na tacę z racji III niedzieli. Dziś główny dzień Odpustu w Mogile.

·       We wtorek wspominamy Świętych Męczenników z Korei. W środę czcimy św. Mateusza, apostoła i ewangelistę. W piątek św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

·       Zapraszamy na codzienną adoracje Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie o godz. 17.00 – 18.00.

·       W niedzielę za tydzień odbędzie się VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Początek o 12.00 na Placu Matejki. Zachęcamy do udziału.

·       W środę o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

·       W sobotę pielgrzymka Żywych Róż Różańcowych do Łagiewnik. Początek o godz. 10.00.

·       Zapisy dla uczniów 8 klas z naszej parafii na przygotowanie do bierzmowania będą w kancelarii parafialnej od jutra. Spotkania w grupach rozpoczną się od poniedziałku 3 października.

·       Msza św. jest ważnym wydarzeniem naszej wiary. Dlatego rozpoczynamy dziś przed każdą mszą św. krótkie przypomnienie znaczenia znaków, słów, modlitw mszalnych – by przybliżyć znaczenie i wartość uczestnictwa w Eucharystii, która jest „Źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”.

·       W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. +Stanisław Bandyk, + Janina Sikora, +Tadeusz Rychel – Andryszak. Wieczny odpoczynek…

·       Czytajmy prasę katolicką.