Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

·       Dziś przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży. Część dzisiejszej składki będzie przeznaczona na Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży w naszej diecezji, w dekanacie i w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. Bardzo dziękujemy za wszelkie wpłaty na konto parafialne i na tacę z racji III niedzieli. Dziś główny dzień Odpustu w Mogile.

·       We wtorek wspominamy Świętych Męczenników z Korei. W środę czcimy św. Mateusza, apostoła i ewangelistę. W piątek św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

·       Zapraszamy na codzienną adoracje Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie o godz. 17.00 – 18.00.

·       W niedzielę za tydzień odbędzie się VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Początek o 12.00 na Placu Matejki. Zachęcamy do udziału.

·       W środę o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

·       W sobotę pielgrzymka Żywych Róż Różańcowych do Łagiewnik. Początek o godz. 10.00.

·       Zapisy dla uczniów 8 klas z naszej parafii na przygotowanie do bierzmowania będą w kancelarii parafialnej od jutra. Spotkania w grupach rozpoczną się od poniedziałku 3 października.

·       Msza św. jest ważnym wydarzeniem naszej wiary. Dlatego rozpoczynamy dziś przed każdą mszą św. krótkie przypomnienie znaczenia znaków, słów, modlitw mszalnych – by przybliżyć znaczenie i wartość uczestnictwa w Eucharystii, która jest „Źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”.

·       W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. +Stanisław Bandyk, + Janina Sikora, +Tadeusz Rychel – Andryszak. Wieczny odpoczynek…

·       Czytajmy prasę katolicką.