Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022

·       Dziś przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży. Część dzisiejszej składki będzie przeznaczona na Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży w naszej diecezji, w dekanacie i w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. Bardzo dziękujemy za wszelkie wpłaty na konto parafialne i na tacę z racji III niedzieli. Dziś główny dzień Odpustu w Mogile.

·       We wtorek wspominamy Świętych Męczenników z Korei. W środę czcimy św. Mateusza, apostoła i ewangelistę. W piątek św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

·       Zapraszamy na codzienną adoracje Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w dni powszednie o godz. 17.00 – 18.00.

·       W niedzielę za tydzień odbędzie się VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Początek o 12.00 na Placu Matejki. Zachęcamy do udziału.

·       W środę o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

·       W sobotę pielgrzymka Żywych Róż Różańcowych do Łagiewnik. Początek o godz. 10.00.

·       Zapisy dla uczniów 8 klas z naszej parafii na przygotowanie do bierzmowania będą w kancelarii parafialnej od jutra. Spotkania w grupach rozpoczną się od poniedziałku 3 października.

·       Msza św. jest ważnym wydarzeniem naszej wiary. Dlatego rozpoczynamy dziś przed każdą mszą św. krótkie przypomnienie znaczenia znaków, słów, modlitw mszalnych – by przybliżyć znaczenie i wartość uczestnictwa w Eucharystii, która jest „Źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego”.

·       W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: śp. +Stanisław Bandyk, + Janina Sikora, +Tadeusz Rychel – Andryszak. Wieczny odpoczynek…

·       Czytajmy prasę katolicką.