Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023

  • Dziś łączymy się z wiernymi obecnymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na 31. Pielgrzymce Rodzin. Dziś także główny dzień Odpustu w Mogile.
  • Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i patrona młodzieży. W środę św. Męczenników Koreańskich. W czwartek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W piątek św. Pio z Pietrelciny, kapłana.
  • W przyszłą niedzielę część składki będzie przeznaczona na Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży w naszej diecezji, w dekanacie i w naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
  • Zapraszamy na codzienną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.00.
  • W środę o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś z racji III niedzieli miesiąca ofiary na tacę i wpłacane na konto parafialne.
  • Trwają zapisy dla uczniów 8. klas z naszej parafii na przygotowanie do bierzmowania. Pierwsze spotkanie 6.10. o 19.00 w kościele.
  • Czytajmy prasę katolicką.