Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 52-59)

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Żydzi sprzeczali się między sobą, mówiąc: «Jak On może nam dać swoje ciało do jedzenia?»

Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».

To powiedział, nauczając w synagodze w Kafarnaum.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

24. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020

  1. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej. W środę św. męczenników Korneliusza i Cypriana. W piątek święto św. Stanisława Kostki.
  2. W poniedziałek nasza parafia jest zaproszona na uroczystości odpustowe do Mogiły. Mszę Świętą o 18.00 celebrował będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Wcześniej o 17.00 Droga Krzyżowa.
  3. W środę o 18.00 Msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy oraz Katecheza dla dorosłych.      
  4. W sobotę 19.09. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. o godz. 8.00, a po niej spotkanie w Kościele.
  5. W przyszłą III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze parafii i na organy.
  6. Chór Pueri Cantores Sancti Joseph ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania chłopców z klas 2 – 8 szkoły podstawowej. W chórze dzieci zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się w parafii św. Józefa na os. Kalinowym 5.
  7. Nabożeństwo Fatimskie w Arce Pana dziś o 18.00.
  8. Czytajmy prasę katolicka.