Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus przybył do Jerozolimy. W świątyni zastał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas, sporządziwszy sobie bicz ze sznurów, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Zabierzcie to stąd i z domu mego Ojca nie róbcie targowiska!» Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: «Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie».
W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo».
Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?»
On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
W poniedziałek kolejne Nabożeństwo fatimskie w Arce Pana. To 29 rocznica koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Msza św. o godz. 18.00. Przewodniczyć będzie bp Damian Muskus.
We wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W środę wspomnienie NMP Bolesnej. W czwartek św. męczenników Korneliusza i Cypriana. W sobotę święto św. Stanisława Kostki.
We wtorek nasza parafia jest zaproszona na uroczystości odpustowe do Mogiły. Mszę Świętą o 18.00. Wcześniej o 17.00 Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy.
W sobotę 18.09. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. o godz. 8.00, a po niej spotkanie w Kościele.
W przyszłą III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze parafii.
W przyszłą niedzielę będzie można przed kościołem dokonać spisu w ramach narodowego spisu powszechnego.
Czytajmy prasę katolicka.
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.