Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

· We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W tym dniu jest kolejne Nabożeństwo fatimskie w Arce Pana. To 30 rocznica koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Msza św. o godz. 18.00. przewodniczyć będzie bp Jan Zając.

· W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Trwa odpust w Mogile. O 18.00 msza św. na która jest zaproszona nasza parafia. W środę o 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej. W piątek św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

· W sobotę 18.09. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. o godz. 8.00, a po niej spotkanie w Kościele.

· W przyszłą III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze parafii.

· Zapraszamy do grona ministrantów. Bliższe informacje u ks. Marcina.

· W tym tygodniu opuścili nasza wspólnotę; śp. +Jadwiga Cholewińska, +Robert Pawłowski. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.