Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 30-34)

Jezus lituje się nad tłumem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.

Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

· We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W tym dniu jest kolejne Nabożeństwo fatimskie w Arce Pana. To 30 rocznica koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Msza św. o godz. 18.00. przewodniczyć będzie bp Jan Zając.

· W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Trwa odpust w Mogile. O 18.00 msza św. na która jest zaproszona nasza parafia. W środę o 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny. W czwartek wspomnienie NMP Bolesnej. W piątek św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

· W sobotę 18.09. spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza św. o godz. 8.00, a po niej spotkanie w Kościele.

· W przyszłą III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze parafii.

· Zapraszamy do grona ministrantów. Bliższe informacje u ks. Marcina.

· W tym tygodniu opuścili nasza wspólnotę; śp. +Jadwiga Cholewińska, +Robert Pawłowski. Wieczny odpoczynek…

· Czytajmy prasę katolicka.