Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

  • Dziś odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, którzy oddali swoje życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej. Niech nowi błogosławieni wypraszają u Boga potrzebne łaski dla rodzin w naszej Ojczyźnie.
  • W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W tym dniu będzie kolejne Nabożeństwo fatimskie w Arce Pana. To 31. rocznica koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Msza św. o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie bp Robert Chrząszcz. W środę o 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.
  • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 18.00 msza św., na którą jest zaproszona nasza parafia. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej. W sobotę św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
  • Parafia MB Królowej Polski organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą niedzielę. Wyjazd o 7.00. Powrót około 16.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii Arki Pana.
  • Bardzo dziękujemy za posługę w naszej parafii s. Agnieszce Surmacz. Parafia składa Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej serdeczne podziękowania za 22-letnią twórczą obecność Sióstr w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela Sióstr Służebniczek.  
  • Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby gospodarcze parafii.
  • Przyjmujemy zapisy uczniów VIII klas z naszej parafii na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii. Pierwsze spotkanie: 6.10 o godz. 19.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.