Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023

  • Dziś odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów, którzy oddali swoje życie ratując Żydów w czasie II wojny światowej. Niech nowi błogosławieni wypraszają u Boga potrzebne łaski dla rodzin w naszej Ojczyźnie.
  • W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma. W tym dniu będzie kolejne Nabożeństwo fatimskie w Arce Pana. To 31. rocznica koronacji figury Matki Boskiej Fatimskiej. Msza św. o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie bp Robert Chrząszcz. W środę o 19.00 zapraszamy na Krąg biblijny.
  • W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O 18.00 msza św., na którą jest zaproszona nasza parafia. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej. W sobotę św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
  • Parafia MB Królowej Polski organizuje wyjazd autokarem na pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w najbliższą niedzielę. Wyjazd o 7.00. Powrót około 16.00. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii Arki Pana.
  • Bardzo dziękujemy za posługę w naszej parafii s. Agnieszce Surmacz. Parafia składa Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej serdeczne podziękowania za 22-letnią twórczą obecność Sióstr w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa bł. Edmunda Bojanowskiego – założyciela Sióstr Służebniczek.  
  • Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na potrzeby gospodarcze parafii.
  • Przyjmujemy zapisy uczniów VIII klas z naszej parafii na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii. Pierwsze spotkanie: 6.10 o godz. 19.00.
  • Czytajmy prasę katolicką.