Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.09.2018

1. W środę na Mszy św. o 18.00 zapraszamy na katechezę dla dorosłych i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

2. W czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma i Nabożeństwo Fatimskie w Arce Pana o godz. 18.00.

3. W piątek nasza parafia jest zaproszona do Klasztoru w Mogile na godz. 18.00 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przewodniczył będzie mszy św. i wygłosi Słowo Boże ks. abp Marek Jędraszewski. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

4. W sobotę wspomnienie MB Bolesnej.

5. W niedzielę w Kalwarii XXVI Pielgrzymka Rodzin. Oto zaproszenie:

Drodzy Archidiecezjanie,

Drogie Małżeństwa i Rodziny,

Zwracam się do Was z zaproszeniem na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 16 września bieżącego roku.

Tegorocznym hasłem naszego pielgrzymowania są słowa św. Jana Pawła II zaczerpnięte z Listu do rodzin: Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości. Rozważając je w roku świętowania 40 rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, podziękujemy dobremu Bogu za dar naszych małżeństw i rodzin. Będziemy się także modlić u stóp Kalwaryjskiej Pani, by pomimo różnorodnych trudności i prób, zawsze były znakiem obecności Chrystusa, który jest źródłem miłości.

Naszą pielgrzymkę tradycyjnie rozpoczniemy drogą krzyżową o godz. 9.00. Centralnym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia o godz. 11.00, podczas której obecni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

Zapraszając do udziału w tych wydarzeniach, udzielam mojego pasterskiego błogosławieństwa.

                                                                                              abp Marek Jędraszewski

6. Kto chciałby z dorosłych przygotować się do bierzmowania, proszę skontaktować się z ks. Proboszczem.

7. Czytajmy prasę katolicką.