Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020

  1. Dziś z racji I niedzieli zamiast kazania będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie.
  2. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na  uwielbienie Pana Jezusa  prowadzone przez wspólnotę Nowe serce.
  3. We wtorek święto Narodzenia NMP.
  4. W środę o 18.00 Msza św. i  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po wakacjach zapraszamy na pierwszą „Katechezę dla dorosłych”.
  5. Zapraszamy także, na adoracje Najświętszego sakramentu w intencji Kościoła i Ojczyzny – w tygodniu od godz. 17.30 do 18.00.
  6. W przyszłą niedzielę jest planowana Pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ks. Arcybiskup serdecznie zaprasza.
  7. O godz.18.00  Arce Pana rozpocznie się Nabożeństwo fatimskie.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.