Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 8, 4-15)

Przypowieść o siewcy

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Gdy zebrał się wielki tłum i z poszczególnych miast przychodzili do Jezusa, opowiedział im przypowieść: «Siewca wyszedł siać swoje ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki podniebne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny».

To mówiąc, wołał: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

Pytali Go więc Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. On rzekł: «Wam dano poznać wprost tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, „aby patrząc, nie widzieli, i słuchając, nie rozumieli”.

Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. Tymi zaś na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. To, które padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą, a zagłuszeni przez troski, bogactwa i rozkosze życia, nie wydają owocu.

Wreszcie ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc dzięki wytrwałości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022

 

  • Dziś I niedziela miesiąca. Zamiast kazania będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie.
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. III z naszej parafii, które chcą przyjąć I Komunie św. w naszej parafii w „grupie parafialnej”.
  • Także o 19.00 zapraszamy na spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów do Służby Bożej przy ołtarzu. Pan Jezus woła: „Pójdź za mną”!.
  • W czwartek przypada święto Narodzenia NMP.
  • Zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w tygodniu od godz. 17.00 do 18.00.
  • Za tydzień, w niedzielę będzie w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do udziału.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę parafialną: śp +Anna Michalik, +Anna Kowalczyk,+ Maria Górka,+ Halina Zając. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.