Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022

 

  • Dziś I niedziela miesiąca. Zamiast kazania będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie.
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. III z naszej parafii, które chcą przyjąć I Komunie św. w naszej parafii w „grupie parafialnej”.
  • Także o 19.00 zapraszamy na spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów do Służby Bożej przy ołtarzu. Pan Jezus woła: „Pójdź za mną”!.
  • W czwartek przypada święto Narodzenia NMP.
  • Zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w tygodniu od godz. 17.00 do 18.00.
  • Za tydzień, w niedzielę będzie w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do udziału.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę parafialną: śp +Anna Michalik, +Anna Kowalczyk,+ Maria Górka,+ Halina Zając. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.