Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

23. NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022

 

  • Dziś I niedziela miesiąca. Zamiast kazania będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie.
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. III z naszej parafii, które chcą przyjąć I Komunie św. w naszej parafii w „grupie parafialnej”.
  • Także o 19.00 zapraszamy na spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów do Służby Bożej przy ołtarzu. Pan Jezus woła: „Pójdź za mną”!.
  • W czwartek przypada święto Narodzenia NMP.
  • Zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w tygodniu od godz. 17.00 do 18.00.
  • Za tydzień, w niedzielę będzie w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymka rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do udziału.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę parafialną: śp +Anna Michalik, +Anna Kowalczyk,+ Maria Górka,+ Halina Zając. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.