Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

  • Dziś I niedziela miesiąca. Zamiast kazania będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III z naszej parafii, które chcą przyjąć I Komunię Św. w naszym kościele w „grupie parafialnej”.
  • W piątek przypada święto Narodzenia NMP. W sobotę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • Zapraszamy na cichą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w tygodniu od godz. 17.00 do 18.00.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili naszą wspólnotę parafialną: śp. +Walentyna Wiśniewska, +Krystyna Szumny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…