Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 1-9)

Żniwo wielkie, ale robotników mało

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.09.2018

1. Witamy serdecznie naszych parafian po wakacjach. Dziś wraca porządek zwykły w sprawowaniu mszy św.  Przypominamy, że msze św. są w niedzielę o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30. Msze św. w tygodniu o: 6.30, 7.00, 18.00.

2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, nauczycielach, młodzieży i dzieciach prosząc dla Nich o potrzebne łaski od Boga.

3. Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek  wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • We wtorek spotkanie zelatorek Róż różańcowych o 18.30. Zapraszamy Służbę Liturgiczna Ołtarza: lektorów, ministrantów i kandydatów na I spotkanie z nowym opiekunem ks. Marcinem także o godz. 18.30.
  • W środę  o 18.00 na mszy św. katecheza dla dorosłych. Po mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O 19.00 Krąg biblijny. Zapraszamy chętnych.
  • W piątek o 19.00 pierwsze spotkanie po wakacjach z nowym opiekunem ma grupa młodych „Mocni w Jezusie”. Serdecznie zapraszamy młodzież katolicką,  która chce poznawać wielka miłość Boga w Panu Jezusie Chrystusie.
  • W sobotę święto Narodzenia NMP.

4. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. O 18.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Adoracja do 20.00. Kancelaria w I piątek jest nieczynna.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.