Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

  • Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany, decyzją ks. Arcybiskupa, ks. Robert Zych. Przybył do nas z parafii MB Zwycięskiej z Krakowa – Borku Fałęckiego. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy dla naszej parafii.
  • Od dziś wraca porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. w naszej parafii. W niedzielę wraca msza św. o godz. 13.00. W tygodniu o godz. 6.30.
  • W poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. 
  • W środę o 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież na początek nowego roku szkolnego. Idziemy do chorych z os. Spółdzielczego od 9.00.
  • W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. O godz. 9.00 udajemy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie chorych. Kancelaria w I piątek i w I sobotę jest nieczynna.
  • W przyszłą niedzielę na mszy. św. o 18.00 pożegnamy ks. Marcina Bętkowskiego, który został proboszczem parafii w Kwaczale.
  • Czytajmy prasę katolicką.