Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

  • Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany, decyzją ks. Arcybiskupa, ks. Robert Zych. Przybył do nas z parafii MB Zwycięskiej z Krakowa – Borku Fałęckiego. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy dla naszej parafii.
  • Od dziś wraca porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. w naszej parafii. W niedzielę wraca msza św. o godz. 13.00. W tygodniu o godz. 6.30.
  • W poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. 
  • W środę o 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W I piątek spowiedź 6.30 – 7.30, oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież na początek nowego roku szkolnego. Idziemy do chorych z os. Spółdzielczego od 9.00.
  • W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. z godz. 8.00. O godz. 9.00 udajemy się do chorych z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zgłaszanie chorych. Kancelaria w I piątek i w I sobotę jest nieczynna.
  • W przyszłą niedzielę na mszy. św. o 18.00 pożegnamy ks. Marcina Bętkowskiego, który został proboszczem parafii w Kwaczale.
  • Czytajmy prasę katolicką.