Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 7-13)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2017

Dziś wraca porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. Przypominamy, że msze św. są w niedzielę o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30. Msze św. W tygodniu o: 6.30, 7.00, 18.00.

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek czcimy św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek wspomnienia męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • W środę po Nowennie spotkanie zelatorów Żywych Róż Różańcowych.
  • W piątek bł. Bronisławy, dziewicy.

Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, nauczycielach, młodzieży i dzieciach prosząc dla Nich o potrzebne łaski od Boga. Zachęcamy i do spowiedzi św. i Komunii św. w I piątek miesiąca.

Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30. O 18.00 Msza św. wynagradzająca NSPJ. Adoracja do 20.00.

Zmiana tajemnic różańca w sobotę na mszy św. o godz.8.00. Zapraszamy chętnych do wspólnoty różańcowej w naszej parafii.

W sobotę o 9.00 udajemy się do chorych. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. W pierwszy piątek kancelaria będzie zamknięta.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dziś przed kościołem można nabyć książkę o historii kościoła „Arka Pana”.