Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022

  • W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Królowej. W środę czcimy św. Bartłomieja, apostoła. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej – w tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę czcimy św. Monikę.
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • Za tydzień 28.08. wraca w naszym kościele porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. Będzie msza św. w niedzielę o godz. 13.00. W tygodniu wraca msza św. godz. 6.30.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary duchowe i materialne przekazane na potrzeby kościoła. Wszystkich dobroczyńców wspierających parafię polecamy w modlitwie Panu Bogu szczególnie w środy wieczorem na Mszy i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Czytajmy prasę katolicką