Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.08.2022

  • W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Królowej. W środę czcimy św. Bartłomieja, apostoła. W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej – w tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W sobotę czcimy św. Monikę.
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • Za tydzień 28.08. wraca w naszym kościele porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. Będzie msza św. w niedzielę o godz. 13.00. W tygodniu wraca msza św. godz. 6.30.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary duchowe i materialne przekazane na potrzeby kościoła. Wszystkich dobroczyńców wspierających parafię polecamy w modlitwie Panu Bogu szczególnie w środy wieczorem na Mszy i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Czytajmy prasę katolicką