Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 21, 33-43. 45-46)

Przypowieść o dzierżawcach winnicy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu:

«Posłuchajcie innej przypowieści: Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznię, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.

Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna.

Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?»

Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze».

Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce».

Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. Toteż starali się Go pochwycić, lecz bali się tłumów, ponieważ miały Go za proroka.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

  • Informujemy, iż decyzją ks. abp Marka Jędraszewskiego ks. mgr. Marcin Bętkowski – wikariusz naszej parafii, został proboszczem parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale. Dziękujemy serdecznie za pracę w naszej parafii i życzymy ks. Proboszczowi Marcinowi Bożego błogosławieństwa w posłudze Ludowi Bożemu w Kwaczale.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża. We wtorek wspomnienie NMP Królowej. W czwartek czcimy św. Bartłomieja, apostoła. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. 
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • Za tydzień, 27 sierpnia, wraca w naszym kościele porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. Będzie msza św. w niedzielę o godz. 13.00. W tygodniu wraca msza św. o godz. 6.30.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary duchowe i materialne przekazane na potrzeby kościoła. Wszystkich dobroczyńców wspierających parafię polecamy w modlitwie Panu Bogu szczególnie w środy wieczorem na Mszy św. i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Czytajmy prasę katolicką