Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 43-48)

Bądźcie doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Słyszeliście, że powiedziano: „Będziesz miłował swego bliźniego”, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?

Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

  • Informujemy, iż decyzją ks. abp Marka Jędraszewskiego ks. mgr. Marcin Bętkowski – wikariusz naszej parafii, został proboszczem parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale. Dziękujemy serdecznie za pracę w naszej parafii i życzymy ks. Proboszczowi Marcinowi Bożego błogosławieństwa w posłudze Ludowi Bożemu w Kwaczale.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie św. Piusa X, papieża. We wtorek wspomnienie NMP Królowej. W czwartek czcimy św. Bartłomieja, apostoła. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. 
  • W środę msza św. i Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
  • Za tydzień, 27 sierpnia, wraca w naszym kościele porządek zwykły w sprawowaniu mszy św. Będzie msza św. w niedzielę o godz. 13.00. W tygodniu wraca msza św. o godz. 6.30.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.00 do 18.00.
  • Dziś III niedziela miesiąca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary duchowe i materialne przekazane na potrzeby kościoła. Wszystkich dobroczyńców wspierających parafię polecamy w modlitwie Panu Bogu szczególnie w środy wieczorem na Mszy św. i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Czytajmy prasę katolicką