Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 7-13)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019

1. Bóg zapłać za ofiary składane z racji III niedzieli miesiąca na cele gospodarcze naszej parafii.

2. Wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

3. Środa – wspomnienie św. Piusa X, papieża. O godz. 1800 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. Czwartek – wspomnienie NMP Królowej. O godz. 1700 – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. Sobota – święto św. Bartłomieja, apostoła.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.