Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 16, 9-15)

Nie można służyć Bogu i Mamonie

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków.

Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie. Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Jeśli w zarządzaniu cudzym dobrem nie okazaliście się wierni, to któż wam da wasze?

Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!»

Słuchali tego wszystkiego chciwi na grosz faryzeusze i podrwiwali sobie z Niego.

Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020

1.W poniedziałek czcimy św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. W czwartek św. Bernarda, opata i doktora  Kościoła. W piątek św. Piusa X, papieża. W sobotę wspomnienie NMP Królowej.

2. Dzisiaj III niedziela. Składka na potrzeby parafii i na organy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwę. Część składki zostanie przekazana do Bejrutu na pomoc dla mieszkańców tego miasta po tragicznym wybuchu.

3. Wszystkich dobroczyńców wspierających parafię polecamy Panu Bogu w środy wieczorem na Mszy i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.

4. Dziękujemy parafianom za troskę o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników nabożeństw w naszym kościele. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o odpowiedniej odległości. Módlmy się o ustanie epidemii w Polsce i na całym świecie.

5. Czytajmy prasę katolicką.