Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

  • Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest święto zobowiązujące do uczestnictwa we mszy św. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Na każdej mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. W środę czcimy św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. W sobotę św. Bernarda, opata i doktora  Kościoła.
  • Za tydzień III niedziela. Składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwę.
  • Zapraszamy na adorację w dni powszednie od godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę o 7.00 msza św. dziękczynna w 35 rocznicę ślubów zakonnych naszej parafianki s. Tycjany Nawrockiej. Niech Bóg błogosławi i udziela wszelkich łask potrzebnych Siostrze w życiu zakonnym w służbie Bogu i ludziom.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj (niedziela 14 sierpnia) nad Zalew Nowohucki, gdzie od godz. 12.00 do późnego wieczora zorganizowany jest koncert charytatywny i piknik rodzinny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Karoliny Wita – Banaszak, od dwóch lat walczącej z rakiem. Wystąpi wiele atrakcyjnych zespołów z Mietkiem Szcześniakiem na czele. Zapraszamy do pomagania.
  • Czytajmy prasę katolicką.