Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

  • Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest święto zobowiązujące do uczestnictwa we mszy św. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Na każdej mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. W środę czcimy św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. W sobotę św. Bernarda, opata i doktora  Kościoła.
  • Za tydzień III niedziela. Składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwę.
  • Zapraszamy na adorację w dni powszednie od godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę o 7.00 msza św. dziękczynna w 35 rocznicę ślubów zakonnych naszej parafianki s. Tycjany Nawrockiej. Niech Bóg błogosławi i udziela wszelkich łask potrzebnych Siostrze w życiu zakonnym w służbie Bogu i ludziom.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj (niedziela 14 sierpnia) nad Zalew Nowohucki, gdzie od godz. 12.00 do późnego wieczora zorganizowany jest koncert charytatywny i piknik rodzinny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Karoliny Wita – Banaszak, od dwóch lat walczącej z rakiem. Wystąpi wiele atrakcyjnych zespołów z Mietkiem Szcześniakiem na czele. Zapraszamy do pomagania.
  • Czytajmy prasę katolicką.