Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

  • Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest święto zobowiązujące do uczestnictwa we mszy św. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Na każdej mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. W środę czcimy św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. W sobotę św. Bernarda, opata i doktora  Kościoła.
  • Za tydzień III niedziela. Składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwę.
  • Zapraszamy na adorację w dni powszednie od godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę o 7.00 msza św. dziękczynna w 35 rocznicę ślubów zakonnych naszej parafianki s. Tycjany Nawrockiej. Niech Bóg błogosławi i udziela wszelkich łask potrzebnych Siostrze w życiu zakonnym w służbie Bogu i ludziom.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj (niedziela 14 sierpnia) nad Zalew Nowohucki, gdzie od godz. 12.00 do późnego wieczora zorganizowany jest koncert charytatywny i piknik rodzinny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Karoliny Wita – Banaszak, od dwóch lat walczącej z rakiem. Wystąpi wiele atrakcyjnych zespołów z Mietkiem Szcześniakiem na czele. Zapraszamy do pomagania.
  • Czytajmy prasę katolicką.