Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

  • Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest święto zobowiązujące do uczestnictwa we mszy św. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Na każdej mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. W środę czcimy św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. W sobotę św. Bernarda, opata i doktora  Kościoła.
  • Za tydzień III niedziela. Składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwę.
  • Zapraszamy na adorację w dni powszednie od godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę o 7.00 msza św. dziękczynna w 35 rocznicę ślubów zakonnych naszej parafianki s. Tycjany Nawrockiej. Niech Bóg błogosławi i udziela wszelkich łask potrzebnych Siostrze w życiu zakonnym w służbie Bogu i ludziom.
  • Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj (niedziela 14 sierpnia) nad Zalew Nowohucki, gdzie od godz. 12.00 do późnego wieczora zorganizowany jest koncert charytatywny i piknik rodzinny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Karoliny Wita – Banaszak, od dwóch lat walczącej z rakiem. Wystąpi wiele atrakcyjnych zespołów z Mietkiem Szcześniakiem na czele. Zapraszamy do pomagania.
  • Czytajmy prasę katolicką.