Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 18-26)

Uzdrowienie kobiety i wskrzeszenie córki Jaira

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy Jezus mówił do uczniów, oto przyszedł do Niego pewien zwierzchnik synagogi i oddając Mu pokłon, prosił: «Panie, moja córka dopiero co skonała, lecz przyjdź i połóż na nią rękę, a żyć będzie». Jezus wstał i wraz z uczniami poszedł za nim.

Wtem jakaś kobieta, która dwanaście lat cierpiała na krwotok, podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza. Mówiła bowiem sobie: «Żebym choć dotknęła Jego płaszcza, a będę zdrowa».

Jezus obrócił się i widząc ją, rzekł: «Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła». I od tej chwili kobieta była zdrowa.

Gdy Jezus przyszedł do domu zwierzchnika i zobaczył fletnistów oraz tłum zgiełkliwy, rzekł: «Odsuńcie się, bo dziewczynka nie umarła, tylko śpi». A oni wyśmiewali Go. Skoro jednak usunięto tłum, wszedł i ujął ją za rękę, a dziewczynka wstała. Wieść o tym rozeszła się po całej tamtejszej okolicy.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022

 1. W dniach od 18.01. do 25.01. będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – prosimy o modlitwę.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  1. W poniedziałek św. Antoniego, opata.
  2. W środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 3. W tym tygodniu obchodzi imieniny nasz organista pan Sebastian. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia w pracy dla naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Za tydzień 23.01.2022 o godz. 17.00 zapraszamy na  Koncert i wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją p. Rafała Marchewczyka.
 5. Zachęcamy do udziału w adoracji codziennie w dni powszednie od godz. 17.00.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby parafii. W najbliższym czasie czeka nas wymiana pieca gazowego w budynku parafialnym.  Będzie to piec bardziej oszczędny. Prosimy o modlitwę, aby parafia mogła funkcjonować w miarę normalnie w tym trudnym czasie. Postarajmy się, by otoczyć troską najbardziej potrzebujących pomocy materialnej, lecz także duchowego wsparcia. Niech Chrystus Pan będzie dla nas źródłem nadziei i mocą wytrwanie w trudnościach.
 7. Czytajmy prasę katolicką.