Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 23, 1-12)

Strzeżcie się pychy i obłudy

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.

Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.

A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.

Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022

 1. W dniach od 18.01. do 25.01. będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – prosimy o modlitwę.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  1. W poniedziałek św. Antoniego, opata.
  2. W środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 3. W tym tygodniu obchodzi imieniny nasz organista pan Sebastian. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia w pracy dla naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Za tydzień 23.01.2022 o godz. 17.00 zapraszamy na  Koncert i wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją p. Rafała Marchewczyka.
 5. Zachęcamy do udziału w adoracji codziennie w dni powszednie od godz. 17.00.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby parafii. W najbliższym czasie czeka nas wymiana pieca gazowego w budynku parafialnym.  Będzie to piec bardziej oszczędny. Prosimy o modlitwę, aby parafia mogła funkcjonować w miarę normalnie w tym trudnym czasie. Postarajmy się, by otoczyć troską najbardziej potrzebujących pomocy materialnej, lecz także duchowego wsparcia. Niech Chrystus Pan będzie dla nas źródłem nadziei i mocą wytrwanie w trudnościach.
 7. Czytajmy prasę katolicką.