Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022

 1. W dniach od 18.01. do 25.01. będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – prosimy o modlitwę.
 2. Kalendarz liturgiczny:
  1. W poniedziałek św. Antoniego, opata.
  2. W środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  3. W piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 3. W tym tygodniu obchodzi imieniny nasz organista pan Sebastian. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia w pracy dla naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Za tydzień 23.01.2022 o godz. 17.00 zapraszamy na  Koncert i wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją p. Rafała Marchewczyka.
 5. Zachęcamy do udziału w adoracji codziennie w dni powszednie od godz. 17.00.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby parafii. W najbliższym czasie czeka nas wymiana pieca gazowego w budynku parafialnym.  Będzie to piec bardziej oszczędny. Prosimy o modlitwę, aby parafia mogła funkcjonować w miarę normalnie w tym trudnym czasie. Postarajmy się, by otoczyć troską najbardziej potrzebujących pomocy materialnej, lecz także duchowego wsparcia. Niech Chrystus Pan będzie dla nas źródłem nadziei i mocą wytrwanie w trudnościach.
 7. Czytajmy prasę katolicką.