Liturgia Słowa

Ewangelia (J 20, 19-31)

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!»

Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».

Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»

Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018

  1. W dniach od 18.01. do 25.01. będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – prosimy o modlitwę.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę św. Antoniego, opata.
  • W piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  1. Bardzo dziękujemy za wsparcia dla bezdomnych i działalności Domu Chleba
    s. Małgorzaty Chmielewskiej. Ks. Jacek Krzemień przekazał informacje i serdeczne podziękowania.
    Zebrano wraz ze składką niedzielną  14400 PLN. Kwota ta została przekazana na budowę nowego domu dla bezdomnych.
  2. Czytajmy prasę katolicką.
  3. Firma GEERS przy os. Handlowym 8 zaprasza wszystkich na bezpłatne badanie słuchu w dniach 22.01-26.01.2018, z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka. Punkt badania słuchu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-17.30. Zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę 21.01.2018 o godz. 17.00 zapraszamy na Koncert
    i wspólne kolędowanie z chórem Vox Populi pod dyrekcją p. Rafała Marchewczyka.

Wizyta duszpasterska:

            15.01 2018-poniedziałek Os. Teatralne 3 (1-50), Os. Górali 8, os. Krakowiaków 6

           16.01.2018 – wtorek Os. Górali 6, 7, 9; os. Urocze 12, 16

           17.01.2018 – środa Os. Górali 12, 13, 15, 20, 22; os. Urocze 5

            18.01.2018 – czwartek Os. Teatralne 3 (51-100), os. Urocze 1 (kl.1), 8;

            19.01.2018 – piątek Os. Krakowiaków 2, 3, 4; os. Urocze 4

            20.01. 2018 – sobota   Os. Urocze 1 (kl. II-VI), 18