Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 29-33)

Przypowieść o drzewie figowym

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść: «Spójrzcie na figowiec i na wszystkie drzewa. Gdy widzicie, że wypuszczają pąki, sami poznajecie, że już blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie te wszystkie wydarzenia, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się wszystko stanie.

Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021

· Bóg zapłać za Słowo Boże ks. Jackowi Krzemieniowi ze Wspólnoty Chleb Życia. Przed kościołem można wesprzeć ofiarą działalność Tej wspólnoty.

· Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00 i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga krzyżowa w piątek o 17.15 i o 19.00 (szczególnie dla młodych).

· W piątek 5 marca o godz. 18.00 w Arce będzie Nabożeństwo Stacyjne pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Wszystkich parafian serdecznie zaprasza ks. Proboszcz z Arki Pana.

· W I piątek spowiedź w godz. 6.30 – 7.30 oraz 16.00 – 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30.

· W I sobotę udajemy się do chorych. Zgłosić chorych można w kancelarii lub w zakrystii. Zmiana tajemnic różańca na mszy św. o godz. 8.00.

· W dniach 9 i 10.03. w godz. 16.30 i 17.30 odbędzie się nabór do klas pierwszych sportowych o profilu piłka siatkowa, gimnastyka artystyczna i szachy w Szkole Podstawowej nr 87 os. Teatralne 35. Zapisy w sekretariacie szkoły.

· Czytajmy prasę katolicką.