Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 21, 12-19)

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022

  • Dziś zamiast kazania będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona z ubiegłej niedzieli. Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00. Ofiarujmy tę Adoracji w intencji pokoju na świecie, szczególnie o ustanie wojny w Ukrainie.
  • W sobotę Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 8.00.
  • Bóg zapłać za wielkie serce, ofiarność i wszelką pomoc duchową i materialną udzieloną uchodźcom z ogarniętych wojną terenów Ukrainy.
  • Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na tacę i wpłacane na konto parafialne. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Ofiary będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i na koszty związane z montażem nowego pieca gazowego.
  • Czytajmy prasę katolicką.