Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 26, 36-42)

Smutna jest dusza moja aż do śmierci

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus z uczniami przyszedł do posiadłości zwanej Getsemani i rzekł do nich: «Usiądźcie tu, Ja tymczasem odejdę i tam się pomodlę». Wziąwszy z sobą Piotra i dwóch synów Zebedeusza, począł się smucić i odczuwać trwogę. Wtedy rzekł do nich: «Smutna jest dusza moja aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie ze Mną».

I odszedłszy nieco do przodu, padł na twarz i modlił się tymi słowami: «Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich. Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty niech się stanie!»

Potem przyszedł do uczniów i zastał ich śpiących. Rzekł więc do Piotra: «Tak oto nie mogliście jednej godziny czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe».

Powtórnie odszedł i tak się modlił: «Ojcze mój, jeśli nie może ominąć Mnie ten kielich i muszę go wypić, niech się stanie wola Twoja!»

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

· Dziś zamiast kazania będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu . Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na Uwielbienie. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.

· W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.

· W środę o 18.00 Msza św. i katecheza dla dorosłych oraz Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

· W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie naszej parafialnej Caritas .Kto pragnie włączyć się w posługę chorym, cierpiącym i potrzebującym w naszej parafii – serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

· Czytajmy prasę katolicka.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Piotr Jagiełowicz, +Tomasz Psuj, +Eugeniusz Czapka, +Tadeusz Filar, +Emeryk Trojanowski, +Władysława Kostera. Wieczny odpoczynek…