Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 10, 17-27)

Należy wszystko porzucić, aby iść za Jezusem

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, zaczął Go pytać: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę».

On Mu odpowiedział: «Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości».

Wtedy Jezus spojrzał na niego z miłością i rzekł mu: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną». Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.

Wówczas Jezus spojrzał dookoła i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno tym, którzy mają dostatki, wejść do królestwa Bożego». Uczniowie przerazili się Jego słowami, lecz Jezus powtórnie im rzekł: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».

A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może być zbawiony?»

Jezus popatrzył na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

· Dziś zamiast kazania będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu . Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na Uwielbienie. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.

· W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.

· W środę o 18.00 Msza św. i katecheza dla dorosłych oraz Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

· W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie naszej parafialnej Caritas .Kto pragnie włączyć się w posługę chorym, cierpiącym i potrzebującym w naszej parafii – serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

· Czytajmy prasę katolicka.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Piotr Jagiełowicz, +Tomasz Psuj, +Eugeniusz Czapka, +Tadeusz Filar, +Emeryk Trojanowski, +Władysława Kostera. Wieczny odpoczynek…