Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2023

· Dziś zamiast kazania będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu . Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy na Uwielbienie. Modlitwę poprowadzi Wspólnota Nowe Serce.

· W piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o 17.15 i 19.00. W dni powszednie jest cicha Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od 17.00.

· W środę o 18.00 Msza św. i katecheza dla dorosłych oraz Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

· W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie naszej parafialnej Caritas .Kto pragnie włączyć się w posługę chorym, cierpiącym i potrzebującym w naszej parafii – serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

· Czytajmy prasę katolicka.

· W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Piotr Jagiełowicz, +Tomasz Psuj, +Eugeniusz Czapka, +Tadeusz Filar, +Emeryk Trojanowski, +Władysława Kostera. Wieczny odpoczynek…