Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022

·    Bóg zapłać ks. Jackowi Krzemieniowi za wygłoszone kazania. Niech Bóg błogosławi całej wspólnocie Chleb Życia w Nowym 2022 Roku. Szczęść Boże!

·    W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej mszy św.

·    W sobotę na mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla tych Róż, które nie uczyniły tego 01.01.2022. Zapraszamy chętnych do zapisania się do Żywego Różańca w naszej parafii.

·    Uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez Wspólnotę Nowe Serce będzie w przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 19.30.

·    Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich za pomoc w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom za ofiary składane na tace, w przedsionku kościoła, a także wpłacane na konto parafialne. W każdą środę na mszy św. o 18.00 modlimy się za wszystkich ofiarodawców.

·    W tym roku ze względu na epidemię nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. W tym tygodniu chcemy odwiedzić parafian, którzy nas zaprosili.

Harmonogram Wizyty Duszpasterskiej

  • os. Spółdzielcze – Poniedziałek 03.01.2022 od godz. 14:00
  • os. Teatralne – Wtorek 04.01.2022 od godz. 14:00
  • os. Teatralne – Środa 05.01.2022 od godz. 14:00

·    Zapraszamy do codziennej cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie o godz. 17.00 w dni powszednie. Pan Jezus czeka na nas!

·    Można sobie zabrać do domu kalendarze parafialne.

·    Czytajmy prasę katolicką.