Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 11, 27-33)

Skąd pochodzi władza Jezusa

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus wraz z uczniami przyszedł znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i zapytali Go: «Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żebyś to czynił?»

Jezus im odpowiedział: «Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba, czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi».

Oni zastanawiali się między sobą: «Jeśli powiemy: „Z nieba”, to nam zarzuci: „Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?” Powiemy: „Od ludzi”». Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy rzeczywiście uważali Jana za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: «Nie wiemy».

Jezus im rzekł: «Zatem i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022

·    Bóg zapłać ks. Jackowi Krzemieniowi za wygłoszone kazania. Niech Bóg błogosławi całej wspólnocie Chleb Życia w Nowym 2022 Roku. Szczęść Boże!

·    W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej mszy św.

·    W sobotę na mszy św. o 8.00 zmiana tajemnic Różańca św. dla tych Róż, które nie uczyniły tego 01.01.2022. Zapraszamy chętnych do zapisania się do Żywego Różańca w naszej parafii.

·    Uwielbienie Pana Jezusa prowadzone przez Wspólnotę Nowe Serce będzie w przyszłą niedzielę po mszy św. z godz. 19.30.

·    Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich za pomoc w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom za ofiary składane na tace, w przedsionku kościoła, a także wpłacane na konto parafialne. W każdą środę na mszy św. o 18.00 modlimy się za wszystkich ofiarodawców.

·    W tym roku ze względu na epidemię nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. W tym tygodniu chcemy odwiedzić parafian, którzy nas zaprosili.

Harmonogram Wizyty Duszpasterskiej

  • os. Spółdzielcze – Poniedziałek 03.01.2022 od godz. 14:00
  • os. Teatralne – Wtorek 04.01.2022 od godz. 14:00
  • os. Teatralne – Środa 05.01.2022 od godz. 14:00

·    Zapraszamy do codziennej cichej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie o godz. 17.00 w dni powszednie. Pan Jezus czeka na nas!

·    Można sobie zabrać do domu kalendarze parafialne.

·    Czytajmy prasę katolicką.