Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA ADWENTU – 5.12.2021

 • Zamiast kazania będzie dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. z godz. 19.30 zapraszamy  na Uwielbienie. Prowadzi Wspólnota Nowe serce.
 • Dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Część ofiar parafia wpłaci na konto Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6 01-015 Warszawa Santander Bank Polska SA 89 10901014 0000 0000 0301 4449 (PLN).    
 • W kalendarzu liturgicznym: W poniedziałek św. Mikołaja. We wtorek św. Ambrożego. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o 6.15, 8.30, 10.00, 18.00 i 19.30. Na każdej mszy św. będzie odczytany Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie Roku Świętego Józefa. W tym dniu nie ma kancelarii i Kręgu biblijnego.
 • W piątek o 19.00 spotkanie w kościele dla młodzieży przed bierzmowaniem.        
 • W przyszłą niedzielę poświecenie medalików dla dzieci przed I komunią św. również dla grupy parafialnej.
 • Zapraszamy w tygodniu na Roraty o godz.6.15. Po Roratach następna Msza św. będzie o 7.15.
 • Są do nabycia w kancelarii parafialnej świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kalendarze parafialne i opłatki. Siostra rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 • Można zapisać się na mszę św. dla małżeństw, które w tym roku przeżywają okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. w intencji małżeństw obchodzących okrągły jubileusz małżeński i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich będzie w niedzielę 26. 12. 2021 o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 • Trwa akcja „Serce dla serca”. Można przygotować paczkę żywnościową, którą przekażemy potrzebującym z naszej parafii. Chętni, którzy chcą obdarować konkretną rodzinę potrzebującą paczką świąteczną proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 • W tym roku ze względu na epidemię nie będzie kolędy w tradycyjnej formie. Osoby, które jednak chcą zaprosić księdza mogą zgłosić się do zakrystii lub kancelarii, by się zapisać.
 • Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką.