Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 10, 24-33)

Nie bójcie się ludzi

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich apostołów:

«Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, to o ileż bardziej nazwą tak jego domowników.

Nie bójcie się więc ich! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach.

Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10.12.2023

  • Dziś przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Witamy w naszej parafii zespół Ad Dei Gloriam z Mińska na Białorusi. Pochodzą z parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Mińsku (salezjanie). ADG jest tercetem męskim, który śpiewa a cappella. Panowie są fachowymi śpiewakami po studiach wokalnych na Akademii Muzycznej w Mińsku. Po mszy św. z godz. 18.00 wykonają dodatkowe pieśni i utwory. Zapraszamy. W piątek przed Świętami odwiedzimy chorych z os. Spółdzielczego. W sobotę chorych z pozostałych osiedli. Zapisy chorych w zakrystii. W piątek spotkanie z bierzmowanymi o 19.00. W sobotę koronka do Matki Bożej po mszy z godz. 8.00. Kancelaria w sobotę będzie nieczynna.
  • W kancelarii są do nabycia świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki i nasze parafialne kalendarze.
  • Z inicjatywy Rycerzy Kolumba w czasie Adwentu można wziąć udział w akcji Fundacji Małych Stópek -„Paczuszka dla maluszka”. Chętni mogą zabrać papierową bańkę, zakupić wskazane dary dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego i złożyć je do kosza przed choinką. 
  • Można zapisać się na Mszę św. w intencji małżeństw obchodzących okrągłą rocznicę sakramentu małżeństwa. Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i indywidualnym błogosławieństwem będzie na 31.12.2023 o godz. 13.00. Zapisy w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
  • Po raz XX można przygotować paczkę dla potrzebujących w naszej parafii w ramach akcji „Serce dla serca”. Zapisy ofiarodawców w kancelarii.
  • Zbliża się czas spotkań duszpasterzy z parafianami w ramach ”kolędy”. W tym roku udamy się do parafian, którzy w ubiegłym roku zaprosili księży do swojego domu. Otrzymają oni zawiadomienie o dokładnym terminie wizyty duszpasterskiej. Jeśli ktoś, kto w ubiegłym roku nie przyjął księdza, a chce to uczynić w tym roku – prosimy o zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii. Rozpoczniemy kolędę od os. Górali, następnie os. Urocze, os. Zgody, os. Spółdzielcze, os. Teatralne i zakończymy na os. Krakowiaków. W przyszłym tygodniu będzie dokładny terminarz kolędy. Będzie umieszczony w ogłoszeniach, na tablicy przed kościołem i na stronie parafii w Internecie (www.sercepanajezusa.pl.).
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • W tym tygodniu naszą wspólnotę opuścili: śp. +Stanisława Łobaza, +Janina Ciesielska, +Wiesława Biel. Wieczny odpoczynek…