Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 2, 13-15. 19-23)

Ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Gdy mędrcy się oddalili, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić».

On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: «Z Egiptu wezwałem Syna mego».

A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się Anioł Pański we śnie i rzekł: «Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia».

On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. Lecz gdy posłyszał, że w Judei panuje Archelaos w miejsce ojca swego, Heroda, bał się tam iść. Otrzymawszy zaś we śnie nakaz, udał się w okolice Galilei. Przybył do miasta zwanego Nazaret i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: «Nazwany będzie Nazarejczykiem».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2017

Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na budowę klasztoru O. Kapucynów w Kielcach.

W poniedziałek czcimy św. Ignacego  z Loyoli, prezbitera. We wtorek przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek św. Jana Marie Vianneya, prezbitera. W pierwszy piątek spowiedź 6.30-7.30 i 16.30 – 18.00. W pierwsza sobotę odwiedzamy chorych z os. Krakowiaków, Urocze.  W pierwszy piątek  kancelaria jest nieczynna.

W Arce Pana trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do podjęcia abstynenci od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu.

Czytajmy prasę katolicka.