Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 6, 7-13)

Rozesłanie Dwunastu

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».

I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».

Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

  • Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tace, a także przesłane na konto parafii. Wszystkich dobroczyńców polecamy Panu Bogu w środy wieczorem na Mszy i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
  • W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. w środę wspomnienie św. Szarbela Makhlufa. W czwartek św. Marty. W sobotę św. Ignacego z Loyoli.
  • W niedzielę za tydzień rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całym naszym narodzie.
  • „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapraszamy do IV Wspólnoty Nowohuckiej, do której można będzie się zapisać w dniach od 1 do 5 sierpnia, w godzinach od 17.00 do 20.00 w sali nr 2 w Arce Pana. Ze względu na obowiązek podpisania stosownych oświadczeń wymaganych prawem konieczna jest osobista obecność każdego pielgrzyma przy zapisie.
  • Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej „ Gaudium et Spes” Środowiskowy Dom Samopomocy os. Szkolne 30 zaprasza na rehabilitacje osoby z chorobą Parkinsona oraz innymi chorobami neurologicznymi, oraz z osoby niepełnosprawnością intelektualną.
  • Czytajmy prasę katolicką.