Liturgia Słowa

Ewangelia (J 6, 16-21)

Jezus chodzi po wodzie

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru.

Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022

¨     W poniedziałek święto św. Jakuba, apostoła, a także św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po mszy św. z godz. 18.00 poświecenie pojazdów przed kościołem.

¨     We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.  W czwartek  wspomnienie św. Szarbela Makhlufa. W piątek św. Marty, Marii i Łazarza. 

¨     „Pragnieniem Chrystusa jest, abyśmy w czasie zamętu i toczącej się tuż obok nas wojny, nieśli światu orędzie pokoju. Skąd go czerpać? Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę – do tronu Maryi, naszej Królowej i Matki – która będzie miała miejsce w dniach od 6 do 11 sierpnia tego roku –  pisze ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapisy na pielgrzymkę do końca lipca w Arce Pana.

¨     Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie os. Teatralne 4a, informuje o możliwości podjęcia bezpłatnej nauki w szkole w zawodach: terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekunka dziecięca, technik sterylizacji medycznej, protetyk słuchu i technik optyk.

¨     Czytajmy prasę katolicką.