Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023

  • W poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy. We wtorek święto św. Jakuba, apostoła, a także św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po mszy św. z godz. 18.00 poświęcenie pojazdów przed kościołem.
  • W środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W piątek wspomnienie św. Szarbela Makhlufa. W sobotę św. Marty, Marii i Łazarza. 
  • Za tydzień zbiórka przed kościołem na Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym z os. Centrum C.
  • Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Termin: 6 – 11.08. Zapisy w Arce Pana.
  • Czytajmy prasę katolicką.