Liturgia Słowa

Ewangelia (J 7, 1-2. 10. 25-30)

Przeciwnicy zamierzają pojmać Jezusa, lecz godzina Jego jeszcze nie nadeszła

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi zamierzali Go zabić.

A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. Kiedy zaś bracia Jego udali się na święto, wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie.

Niektórzy z mieszkańców Jerozolimy mówili: «Czyż to nie jest Ten, którego usiłują zabić? A oto jawnie przemawia i nic mu nie mówią. Czyżby zwierzchnicy naprawdę się przekonali, że On jest Mesjaszem? Przecież my wiemy, skąd On pochodzi, natomiast gdy Mesjasz przyjdzie, nikt nie będzie wiedział, skąd jest».

A Jezus, nauczając w świątyni, zawołał tymi słowami: «I Mnie znacie, i wiecie, skąd jestem. Ja jednak nie przyszedłem sam z siebie; lecz prawdomówny jest Ten, który Mnie posłał, którego wy nie znacie. Ja Go znam, bo od Niego jestem i On Mnie posłał».

Zamierzali więc Go pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023

  • W poniedziałek wspomnienie św. Kingi, dziewicy. We wtorek święto św. Jakuba, apostoła, a także św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Po mszy św. z godz. 18.00 poświęcenie pojazdów przed kościołem.
  • W środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. W piątek wspomnienie św. Szarbela Makhlufa. W sobotę św. Marty, Marii i Łazarza. 
  • Za tydzień zbiórka przed kościołem na Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym z os. Centrum C.
  • Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Termin: 6 – 11.08. Zapisy w Arce Pana.
  • Czytajmy prasę katolicką.