Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 20, 27-40)

Uduchowione życie zmartwychwstałych

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat pojmie ją za żonę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy pojął żonę i zmarł bezdzietnie. Pojął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę».

Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzewie, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».

Na to rzekli niektórzy z uczonych w Piśmie: «Nauczycielu, dobrze powiedziałeś». I już o nic nie śmieli Go pytać.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019

1. „Bóg zapłać” wszystkim wspierającym modlitwą i ofiarą swoja parafię z racji III niedzieli miesiąca.

2. Święci tygodnia:
W poniedziałek św. Marii Magdaleny.

We wtorek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W środę św. Kingi, dziewicy.

W czwartek św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, a także patrona ks. Krzysztofa Sasuły, wikariusza naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w pracy kapłańskiej. Po mszy św. wieczornej będzie poświecenie pojazdów. Ofiary składane w tym dniu będą przekazane na zakup pojazdów dla misjonarzy.

W piątek św. Joachima i Anny, rodziców NMP.                         

3. W środę o 18.00 msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

5. W Arce Pana do 28 lipca trwają zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

6. Za tydzień przed kościołem kwesta na hospicjum dziecięce ”Alma spei.”

7. Czytajmy prasę katolicką.