Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022

¨     W poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. W piątek święto św. Marii  Magdaleny. W sobotę czcimy św. Brygidę,  patronkę Europy.

¨     Bardzo dziękujemy za modlitwy i ofiary składane dziś w 3 niedzielę miesiąca, a także przesłane na konto parafii. Ofiary będą przeznaczone na bieżące potrzeby parafii. Polecamy Panu Bogu wszystkich troszczących się o parafię w modlitwie w środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

¨     Pogrzeb śp. +Stanisława Szkółki, ojca ks. Zbigniewa- wikariusza naszej parafii odbędzie się w Libiążu 19.07.2022 (wtorek)o godz. 13.00 w parafii Przemienienia Pańskiego. Jest zamówiony autobus dla chcących uczestniczyć w tym pogrzebie. Wyjazd o 10.30 spod naszego kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii do poniedziałku. Cena 10 PLN. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! Prosimy o modlitwę w intencji ks. Zbigniewa.

¨     Czytajmy prasę katolicką.