Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022

¨     W poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy. W piątek święto św. Marii  Magdaleny. W sobotę czcimy św. Brygidę,  patronkę Europy.

¨     Bardzo dziękujemy za modlitwy i ofiary składane dziś w 3 niedzielę miesiąca, a także przesłane na konto parafii. Ofiary będą przeznaczone na bieżące potrzeby parafii. Polecamy Panu Bogu wszystkich troszczących się o parafię w modlitwie w środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy.

¨     Pogrzeb śp. +Stanisława Szkółki, ojca ks. Zbigniewa- wikariusza naszej parafii odbędzie się w Libiążu 19.07.2022 (wtorek)o godz. 13.00 w parafii Przemienienia Pańskiego. Jest zamówiony autobus dla chcących uczestniczyć w tym pogrzebie. Wyjazd o 10.30 spod naszego kościoła. Zapisy w zakrystii i kancelarii do poniedziałku. Cena 10 PLN. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie! Prosimy o modlitwę w intencji ks. Zbigniewa.

¨     Czytajmy prasę katolicką.