Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 9, 35 – 10, 1. 5a. 6-8)

Jezus lituje się nad znękanymi

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.

A widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo».

Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. Tych to dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.07.2019

1. W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. We wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).

2. W środę o 18.00 msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

4. W Arce Pana do 28 lipca trwają zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

6. Czytajmy prasę katolicka.