Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat pojmie ją za żonę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy pojął żonę i zmarł bezdzietnie. Pojął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę».
Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.
A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzewie, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».
Na to rzekli niektórzy z uczonych w Piśmie: «Nauczycielu, dobrze powiedziałeś». I już o nic nie śmieli Go pytać.
Informujemy, że wpłacono 1600 PLN na powodzian. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
Wszystkich dobroczyńców wspierających parafię modlitwą i ofiarą, polecamy Panu Bogu w środy wieczorem na Mszy i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
W poniedziałek czcimy św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W środę św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek NMP z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej.
W sobotę św. Szymona z Lipnicy. O godz. 8.00 Msza św. i Nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci.
Bardzo dziękujemy parafianom za troskę o bezpieczeństwo i zdrowie własne i uczestników nabożeństw w naszym kościele. Starajmy się pamiętać o zakrywaniu ust i nosa oraz o odpowiedniej odległości. Módlmy się nadal o ustanie epidemii w Polsce i na całym świecie.
Ks. abp. Marek Jędraszewski zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę.
Czytajmy prasę katolicką.
Ta strona używa ciasteczek (cookies). Dalsze korzystanie ze strony jest jednoznaczne z wyrażeniem na to zgody.