Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 7, 21. 24-27)

Kto spełnia wolę Bożą, wejdzie do królestwa niebieskiego

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony.

Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. Spadł deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

15 NIEDZIELA ZWYKŁA –11.07.2021

  • W poniedziałek czcimy św. Brunona  Bonifacego z Kwerfurtu. We wtorek  z św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W czwartek św. Bonawenturę. W piątek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej. Po mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Przypominamy, że przez wakacje niema mszy św. o 13.00 w niedzielę, a tygodniu niema mszy św. o godz. 6.30.
  • Ks. abp. Marek Jędraszewski zaprasza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
  • W sobotę o 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Dzisiaj przed kościołem można wesprzeć Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym z os. Centrum C. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  • Wszystkich pomagających modlitwą i ofiarą w utrzymaniu kościoła, polecamy Panu Bogu w środy wieczorem na Mszy i nabożeństwie do MB Nieustającej Pomocy.
  • Czytajmy prasę katolicką.