Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022

¨ Dzisiaj na mszy św. o 11.30 dziękując za wszelkie dobro, prosimy Boga o opiekę i Jego błogosławieństwo dla s. Małgorzaty Tadeuszy Dyrek, która posługiwała w naszej parafii. Wielu łask Bożych życzymy Siostrze na nowym miejscu pracy.

¨ W poniedziałek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy. We wtorek  czcimy św. Brunona  Bonifacego z Kwerfurtu. W środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.  W „Arce Pana” kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W piątek św. Bonawenturę. W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej. O godz. 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

¨ Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na bieżące prace przy naszym kościele.

¨ Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy do końca lipca w parafii MB Królowej Polski w Bieńczycach w kościele „Arka Pana”.

¨ Przypominamy, że przez wakacje nie ma w naszym kościele mszy św. o 13.00 w niedzielę, a tygodniu nie ma mszy św. o godz. 6.30.

¨ Czytajmy prasę katolicką.