Liturgia Słowa

Ewangelia (Łk 10, 21-24)

Jezus rozradował się w Duchu Świętym

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: «Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie.

Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić».

Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: «Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022

¨ Dzisiaj na mszy św. o 11.30 dziękując za wszelkie dobro, prosimy Boga o opiekę i Jego błogosławieństwo dla s. Małgorzaty Tadeuszy Dyrek, która posługiwała w naszej parafii. Wielu łask Bożych życzymy Siostrze na nowym miejscu pracy.

¨ W poniedziałek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy. We wtorek  czcimy św. Brunona  Bonifacego z Kwerfurtu. W środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.  W „Arce Pana” kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W piątek św. Bonawenturę. W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej. O godz. 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

¨ Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na bieżące prace przy naszym kościele.

¨ Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy do końca lipca w parafii MB Królowej Polski w Bieńczycach w kościele „Arka Pana”.

¨ Przypominamy, że przez wakacje nie ma w naszym kościele mszy św. o 13.00 w niedzielę, a tygodniu nie ma mszy św. o godz. 6.30.

¨ Czytajmy prasę katolicką.