Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 14, 22-25)

To jest Ciało moje. To jest moja Krew

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, Jezus, gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.07.2022

¨ Dzisiaj na mszy św. o 11.30 dziękując za wszelkie dobro, prosimy Boga o opiekę i Jego błogosławieństwo dla s. Małgorzaty Tadeuszy Dyrek, która posługiwała w naszej parafii. Wielu łask Bożych życzymy Siostrze na nowym miejscu pracy.

¨ W poniedziałek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy. We wtorek  czcimy św. Brunona  Bonifacego z Kwerfurtu. W środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.  W „Arce Pana” kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W piątek św. Bonawenturę. W sobotę Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – NMP Szkaplerznej. O godz. 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

¨ Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na bieżące prace przy naszym kościele.

¨ Zapraszamy na 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy do końca lipca w parafii MB Królowej Polski w Bieńczycach w kościele „Arka Pana”.

¨ Przypominamy, że przez wakacje nie ma w naszym kościele mszy św. o 13.00 w niedzielę, a tygodniu nie ma mszy św. o godz. 6.30.

¨ Czytajmy prasę katolicką.