Liturgia Słowa

Ewangelia (J 15, 1-8)

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023

  • We wtorek święto św. Benedykta, opata – patrona Europy. W środę czcimy św. Brunona Bonifacego
    z Kwerfurtu. W czwartek wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W „Arce Pana” kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W sobotę wspominamy św. Bonawenturę. O godz. 8.00 msza św. i spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na bieżące prace przy naszym kościele.
  • Zapraszamy na 43. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach
    6 – 11 sierpnia. Zapisy do końca lipca w parafii MB Królowej Polski w Bieńczycach w kościele „Arka Pana”.
  • Przypominamy, że przez wakacje nie ma w naszym kościele mszy św. o 13.00 w niedzielę, a tygodniu nie ma mszy św. o godz. 6.30.
  • Czytajmy prasę katolicką.