Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 5, 20-26)

Pojednaj się najpierw z bratem swoim

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.

Słyszeliście, że powiedziano przodkom: „Nie zabijaj!”; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: „Raka”, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego.

Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj.

Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: Nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie zwrócisz ostatniego grosza».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022

  • Bóg zapłać parafianom za uczestnictwo w naszym Odpuście parafialnym. Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim za aktywny udział i przygotowanie do tego wydarzenia.
  • W tym tygodniu we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę św. Tomasza, apostoła. W czwartek ostatnie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo czerwcowe.
  • Od jutra tj. 27czerwca zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele. W okresie wakacji nie będzie mszy w niedzielę św. o godz. 13.00. W tygodniu msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.W sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00. Spowiedź św. przed mszą św.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.30 – 18.00. Nie będzie mszy św. o 16.30. W I piątek (!)  udajemy się do chorych z os. Zgody i Górali. Zgłoszenie chorych w zakrystii i kancelarii. Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz.8.00. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.  Msza św. św. i modlitwa Obrońców Życia będzie po wakacjach.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy wielu łask Bożych .
  • Czytajmy prasę katolicką.