Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 12, 13-17)

Podatek należny cezarowi

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Uczeni w Piśmie i starsi posłali do Jezusa kilku faryzeuszów i zwolenników Heroda, którzy mieli podchwycić Go w mowie. Ci przyszli i rzekli do Niego: «Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i na nikim ci nie zależy. Bo nie oglądasz się na osobę ludzką, lecz drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie? Mamy płacić czy nie płacić?»

Lecz On poznał ich obłudę i rzekł do nich: «Czemu wystawiacie Mnie na próbę? Przynieście mi denara; chcę zobaczyć». Przynieśli, a On ich zapytał: «Czyj jest ten obraz i napis?»

Odpowiedzieli Mu: «Cezara».

Wówczas Jezus rzekł do nich: «Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga».

I byli pełni podziwu dla Niego.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022

  • Bóg zapłać parafianom za uczestnictwo w naszym Odpuście parafialnym. Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim za aktywny udział i przygotowanie do tego wydarzenia.
  • W tym tygodniu we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę św. Tomasza, apostoła. W czwartek ostatnie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo czerwcowe.
  • Od jutra tj. 27czerwca zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele. W okresie wakacji nie będzie mszy w niedzielę św. o godz. 13.00. W tygodniu msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.W sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00. Spowiedź św. przed mszą św.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.30 – 18.00. Nie będzie mszy św. o 16.30. W I piątek (!)  udajemy się do chorych z os. Zgody i Górali. Zgłoszenie chorych w zakrystii i kancelarii. Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz.8.00. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.  Msza św. św. i modlitwa Obrońców Życia będzie po wakacjach.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy wielu łask Bożych .
  • Czytajmy prasę katolicką.