Liturgia Słowa

Ewangelia (Mk 1, 14-20)

Jezus wzywa ludzi do nawrócenia i powołuje pierwszych Apostołów

Słowa Ewangelii według świętego Marka

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię».

Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi». I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.

Idąc dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim.

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022

  • Bóg zapłać parafianom za uczestnictwo w naszym Odpuście parafialnym. Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim za aktywny udział i przygotowanie do tego wydarzenia.
  • W tym tygodniu we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W sobotę św. Tomasza, apostoła. W czwartek ostatnie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – Nabożeństwo czerwcowe.
  • Od jutra tj. 27czerwca zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele. W okresie wakacji nie będzie mszy w niedzielę św. o godz. 13.00. W tygodniu msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.W sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00. Spowiedź św. przed mszą św.
  • W I piątek spowiedź św. 6.30 – 7.30 oraz 16.30 – 18.00. Nie będzie mszy św. o 16.30. W I piątek (!)  udajemy się do chorych z os. Zgody i Górali. Zgłoszenie chorych w zakrystii i kancelarii. Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz.8.00. Kancelaria w I piątek i I sobotę jest nieczynna.  Msza św. św. i modlitwa Obrońców Życia będzie po wakacjach.
  • Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy wielu łask Bożych .
  • Czytajmy prasę katolicką.