Liturgia Słowa

Ewangelia w latach B i C

Ewangelia (J 10, 1-10)

Jezus jest bramą owiec

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział:

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto nie wchodzi do owczarni przez bramę, ale wdziera się inną drogą, ten jest złodziejem i rozbójnikiem. Kto jednak wchodzi przez bramę, jest pasterzem owiec. Temu otwiera odźwierny, a owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, owce zaś postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych».

Tę przypowieść opowiedział im Jezus, lecz oni nie pojęli znaczenia tego, co im mówił.

Powtórnie więc powiedział do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

  • Dziś Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. W tym tygodniu w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek ostatnie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Od jutra tj. 26 czerwca zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele. W okresie wakacji nie będzie mszy w niedzielę św. o godz. 13.00. W tygodniu msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.W sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00. Spowiedź św. przed mszą św.
  • Informujemy , że kancelaria parafialna w środę będzie czynna w godz. 16.00 do 17.00. Tak będzie już na stałe od najbliższej środy tj. 28 czerwca br.
  • Odwiedziny chorych z os. Zgody i Górali wyjątkowo w piątek 30.06. od godz. 9.00Zgłoszenie chorych w zakrystii i kancelarii. Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz.8.00. Kancelaria w  I sobotę jest nieczynna.
  • Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w tygodniu jest od 17.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy o pokój na świecie i w intencji naszej Ojczyzny.
  • Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi na czas wakacji.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Krystyna Podbielska, +Teresa Kiełt. wieczny odpoczynek…