Liturgia Słowa

Ewangelia (Mt 11, 20-24)

Jezus gromi oporne miasta

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

Jezus począł czynić wyrzuty miastom, w których dokonało się najwięcej Jego cudów, że się nie nawróciły.

«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.

A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, przetrwałaby aż do dnia dzisiejszego. Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie».

Przeczytaj pełną Liturgię Słowa

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

  • Dziś Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00. W tym tygodniu w środę św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek ostatnie Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Od jutra tj. 26 czerwca zmienia się porządek mszy św. w naszym kościele. W okresie wakacji nie będzie mszy w niedzielę św. o godz. 13.00. W tygodniu msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00.W sobotę dodatkowa Msza św. o 8.00. Spowiedź św. przed mszą św.
  • Informujemy , że kancelaria parafialna w środę będzie czynna w godz. 16.00 do 17.00. Tak będzie już na stałe od najbliższej środy tj. 28 czerwca br.
  • Odwiedziny chorych z os. Zgody i Górali wyjątkowo w piątek 30.06. od godz. 9.00Zgłoszenie chorych w zakrystii i kancelarii. Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Najświętszej w sobotę o godz.8.00. Kancelaria w  I sobotę jest nieczynna.
  • Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w tygodniu jest od 17.00 do 18.00. Zapraszamy do modlitwy o pokój na świecie i w intencji naszej Ojczyzny.
  • Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Niech Bóg wszystkim błogosławi na czas wakacji.
  • Czytajmy prasę katolicką.
  • W ubiegłym tygodniu opuścili nasza wspólnotę: śp. +Krystyna Podbielska, +Teresa Kiełt. wieczny odpoczynek…